Buca'da 5 ayda suçlarda büyük düşüş yaşandı İZMİR'in Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 5 aylık süreçte yaptığı başarılı çalışmalarda birçok suçla mücadele etti. Yapılan başarılı çalışmalarla suçlarda büyük düşüş yaşandı. Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 1 Ocak 2024- 30 Mayıs arasında ilçe genelinde 24 saat esasına göre yapılan huzur uygulamaları gerçekleştirdi. 535 bin 413 şahsın sorgusu yapılarak 1957 aranan şüpheli yakalandı. 84 şüpheli uyuşturucu ticaretinden, 1324 şüpheli uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak suçlarından yakalandı. Ayrıca 201 farklı operasyonda ruhsatsız tabancalar ele geçirildi. Adli makamlara çeşitli suçlardan sevk edilen 902 şüpheli tutuklandı.İl Emniyet Müdürlünün de desteğiyle yapılan çalışmalar kapsamında; kişilere karşı suçlarda yüzde 18.7, malvarlığına karşı suçlarda yüzde 47 düşüş yaşandı. Yüzde 79.6 otodan hırsızlık, yüzde 68.8 evden hırsızlık, yüzde 63.7 motosiklet hırsızlığı, yüzde 74,7 işyerinden hırsızlık, 79.7 yankesicilik ve yüzde 64.4 açıktan hırsızlık konularında düşüş yaşandığı belirtildi.Emniyet yetkilileri "Suç ve suçlular ile mücadelemiz vatandaşlarımızın da desteği ile daha huzurlu bir Buca için hız kesmeden devam edecektir" dedi.