Gaziemirlilerin adayı, Makine Mühendisi Sadık Dinler, adaylık sürecinde ilçenin sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek, yönetim açısından plan ve yöntemlerini anlatmaya, onlarla kucaklaşmaya devam ediyor. Engelsiz Yaşam Derneği’ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Gülgün Yorgancılar ve dernek üyeleri ile bir araya gelen Sadık Dinler, göreve geldiğinde engelli vatandaşlara yönelik yürütecekleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.
“Ben sizden tarafım”
Dinler, ziyarette yaptığı konuşmada, “Ben sizden tarafım” diye sözlerine başlarken, şunları vurguladı: “Tüm çabamız ilçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın rahatı ve özgürlüğü için olacak. Her mahallemizde yaşayan engelli vatandaşlarımıza ilişkin bilgi sahibiyiz. Onların eksiklerini, beklentilerini çok iyi biliyoruz. Her vatandaşımıza eşit koşullarda belediye hizmetleri sunmak için büyük bir çaba içinde olacağız. Önceliğimiz engelli vatandaşlarımız olacak. İlçemizde yaşayan tüm engelli bireyler, özgürce sokaklara çıkabilecek. Düzenleyeceğimiz etkinliklerimiz ile sosyalleşebilecek. Gaziemir Belediyesi olarak her alanda engelli vatandaşlarımızın yanında olacağız. Görev süremizin sonunda tüm engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin gözlerinde mutluluğu ve ışıltıyı görmek en büyük hedefim. Gaziemir’de öyle bir sistem kuracağız ki, diğer ilçelerde yaşayan vatandaşlarımız Gaziemir’e taşınmak, burada yaşamak isteyecekler. Tüm planlarımızı engelli vatandaşlarımızın mutluluğu üzerine yapıyoruz.”
CHP Gaziemir Belediye Başkan Aday Adayı Sadık Dinler Kimdir?
Balkanlardan gelen kökleri 100 yılı aşkın süredir Gaziemir’de bulunan bir ailede 1988 yılının Aralık ayında dünyaya geldi. Gaziemir’in esnaflıkla uğraşan, sevilen aileleri Martin ve Dinler ailelerinin iki çocuğundan biri olan Sadık Dinler İlk ve orta öğrenimini Gaziemir’de, lise eğitimini de İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı. ODTÜ Makine Mühendisliği’nden iyi derece ile mezun oldu. Üniversite yıllarında sivil toplum örgütlerinde, öğrenci topluluklarında birden fazla projenin içinde bulundu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük mirası olan “Altı Ok” un izinden giderek 2010 yılında Ankara’da Cumhuriyet Halk Partisi’nden siyasete adım attı.. Öğrenciliği devam ederken CHP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nda partinin neferi olarak çalıştı.. Öğrencilik sonrası dönüş yaptığı ilçede CHP Gaziemir İlçe Başkanlığında il ve ilçe delegeliklerinde bulundu. İhracat yapan Türkiye’nin köklü firmalarında 10 yılı aşkın süredir proje yöneticisi olarak görev aldı. Bu süre esnasında birçok projeye imza attı.. Cumhuriyetin yeni yüzyılında, yeni nesil olarak Gaziemir’deki her bir hemşerisinin hayatına dokunacak olan ve Gaziemir’i, yeni yüzyıla hazırlayacak olan projelerini hayata geçirmek için yola çıkarak Gaziemir Belediyesi Başkanlığı’na aday adaylık başvurusunda bulundu. Toplumsal kaygısı olan, ortak akla önem veren, tüm Gaziemir’i kendi ekibinde barındıran, toplumun problemlerini hızlı şekilde çözen, Gaziemir’i geleceğe hazırlayan bir modelle belediye başkanlığına talip oldu.